+90 (212) 270 0 546
info@inveon.com.tr

Yönetim Ekibi

InveonYönetim Ekibi

Yönetim Kurulu

Inveon, gücünü konusunda uzman kişilerin ekip ruhuyla bir araya gelip birbirini tamamlamasından alır. Ekibimize her geçen gün yeni değerler katmaya ve büyümeye devam ediyoruz. Inveon’un Yönetim Ekibi ile Danışma Kurulu’nu daha yakından tanımak ister misiniz?

_İNVEON_0695 2

Yomi Kastro

Kurucu Ortak / CEO

Yomi Kastro, Inveon ve Inventures’ın kurucusu ve CEO’sudur. İlk yazılımını programladığı 11 yaşından bu yana kendini bilişim teknolojilerine ve internet girişimlerine adamıştır. 2006 yılında kurduğu Inveon, kurumsal şirketlere web tabanlı yazılım çözümleri ve e-ticaret altyapıları geliştirmektedir. Aynı zamanda, ileri teknoloji gerektiren internet girişimlerini hayata geçiren Inveon, 2017 yılında Deloitte tarafından Türkiye’nin en hızlı büyüyen teknoloji firmaları arasında gösterilmiş ve Fast50 ödülünü kazanmıştır.

Kastro, 2009 yılında internet girişimlerine teknoloji, yatırım ve iş geliştirme desteği veren Inventures’ı kurmuş ve aralarında 1V1Y, Trendyol, Ideasoft, Evtiko, Blesh, Scorp, Tazemasa, myGini, Supplementler ve Bulucak.com’un da olduğu 17’nin üzerinde öncü internet girişimine yatırımcı ve/veya yönetim kurulu üyesi olarak dahil olmuştur. Dünyanın en saygın iş dünyası ve girişimcilik derneği JCI tarafından, Türkiye’de, “2009 Yılının En Başarılı Girişimcisi” seçilen Kastro’nun internet teknolojileri, yapay zeka ve yazılım mühendisliği alanında yazdığı makaleler uluslararası akademik dergilerde yayımlanmıştır. Lisans ve yüksek lisans eğitimini aldığı Boğaziçi Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü’nden yüksek onur derecesi ile mezun olan Yomi Kastro, Harvard Business School’da “Private Equity and Venture Capital” programını tamamlamıştır. Yomi Kastro, kurucuları arasında yer aldığı Türkiye Girişimcilik Vakfı’nın yönetim kurulu üyesidir. BÜMED aracılığıyla Boğaziçi Üniversitesi öğrencilerine gönüllü mentorluk yapan Kastro, kişisel zamanlarında touring stili motosikletlerle yeni ülkeleri keşfetmeyi, zeka oyunlarıyla uğraşmayı ve New Age müzik dinlemeyi tercih etmektedir.

Read more
Inveon_Emir-Alkas_

Emir Alkaş

Yönetici Ortak

Inveon ve Inventures Yönetici Ortağı Emir Alkaş, İstanbul Özel Amerikan Robert Lisesi’nden 1999, Boğaziçi Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği’nden 2003 yılında onur derecesiyle mezun olmuştur. Boğaziçi Üniversitesi Biyomedikal Mühendisliği Enstitüsü’nde de lisansüstü eğitimini tamamlamıştır. Lisans eğitiminin son yılında, Efes Pilsen Spor Kulübü’nde basketbol antrenörü olarak göreve başlamış ve 8 yıl boyunca Efes Pilsen Spor Kulübü’nün çeşitli kademelerinde görev almıştır.

Son dört sezonda A Takım yardımcı antrenörlüğü görevinin ve Galatasaray Cafe Crown’da yardımcı antrenör olarak görev almasının ardından 2012-2014 yılları arasında Anadolu Efes Basketbol Takımı’nın yardımcı antrenörlüğünü yapmıştır. 2009 yılında yatırımcı ortak olarak Inveon ekibine katılmıştır. 2014 yılından bu yana ise Inveon’da yazılım süreçleri ve operasyondan sorumlu Yönetici Ortak görevini sürdürmektedir.

Read more
_İNVEON_0591

Moris Kastro

Ortak / İş Geliştirme Direktörü

Moris Kastro, Boğaziçi Üniversitesi Fizik bölümünden 2008 yılında ilk beşte onur derecesiyle mezun olmuştur. Mezun olmasının ardından girişimcilere danışmanlık veren bir organizasyon olan Endeavor’da seçim sürecini yürütmüş ve sonrasında da 2010 yılında Google’ın Avrupa merkezi olan Dublin ofisinde çalışmaya başlamıştır. İlk 2 yıl arama kalitesi ekibinde arama sonuçlarını iyileştirmek için çalıştıktan sonraki 2 yıl da geçersiz tıklamalardan kullanıcıları korumaya çalışmıştır.

2014 yılında Türkiye’ye dönüş yapma kararı alan Kastro, üniversite yıllarından itibaren birçok sürecinin içerisinde bulunduğu Inveon’da İş Geliştirme süreçlerinde aktif olarak görev almaya başlamıştır. Deneyimlerini Türkiye ve yurtdışında katıldığı birçok panel ve etkinlikte yaptığı sunumlarla aktarmaya devam eden Kastro, şu anda da Inveon’da tüm iş geliştirme süreçlerinden sorumludur.

Read more

Danışma Kurulu

avi alkas

Avi Alkaş

Boğaziçi Üniversitesi İşletme Fakültesi’nde lisans ve lisansüstü programlarını tamamlamış olan Avi Alkaş, 15 yılı aşkın süredir alışveriş merkezleri konsept geliştirme, kiralama ve yönetimi konularında hizmet vermektedir.

Akmerkez, Carousel, İzmit Outlet Center projelerinde gayrimenkul ve finans danışmanı olarak bir süre görev yapan Alkaş, 1997 yılında Alkaş Alışveriş Merkezleri Danışmanlık Limited Şirketi unvanlı şirketi kurarak İstanbul’da Olivium, Nautilus, Armada, Koru Park ve İstinye Park alışveriş merkezi projeleri, Kayseri’de Kayseri Park Alışveriş Merkezi projesi için gayrimenkul danışmanlığı ve finansal danışmanlık hizmetleri sundu. Kurucu üyesi olduğu Türkiye Alışveriş Merkezi Ve Parakendeciler Derneğinin Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı görevini yürüten Avi Alkaş aynı zamanda ICSC Avrupa Yönetim Kurulu ve ICSC Avrupa Jürisi Üyesidir. ICSC J. Riordan Okulunda Profesyonel Gelişim alanında öğretim görevlisidir.
Read more
Alvi Mazon

Alvi Mazon

Alvi Mazon, Boğaziçi Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünden mezun oldu. Üniversite yıllarında Türkiye’de OEM distribütörlüğü yapan Karma Bilgisayar firmasını kurdu. Karma Bilgisayar firmasını Türkiye’deki OEM distribütörlüğünden Avrupa’nın 20 ülkede en büyük distribütörü haline getirdi.

Mazon ayrıca yakın zamanda Türkiye borsasında satılan ve kurucusu olduğu Arena ve Armada Bilgisayar firmalarının yönetim kurulunda görev yaptı. 2007 yılında Airties firmasının yönetim kurulunda yer alan Mazon, yatırım yaparak firmanın büyümesinde aktif rol almıştır.
Read more
Arie Gözlüklü

Arie Gözlüklü

Boğaziçi Üniversitesi Uluslararası Ticaret ve Yönetim Bilişim Sistemleri Çift Anadal Programını birincilikle bitirdi. Barcelona Pompeu Farba Üniversitesinde Ekonomi Master programını üstün başarı derecesiyle tamamlarken, aynı üniversitede araştırma görevlisi olarak çalıştı ve asistan olarak ders verdi.

 Milano’nun Bocconi Üniversitesi’nin Finans bölümünden Doktora unvanı alan Gözlüklü, Warwick Business School’da Yardımcı Doçent olarak görevini sürdürmektedir. Journal of Financial and Quantitative Analysis, Financial Management and Journal of Financial Markets gibi finans alaninin önemli dergilerinde yayınları bulunmakta ve bu dergilerde hakemlik yapmaktadır. European Finance Association ve World Finance Konferanslarinin akademik danışma kurullarında yer almaktadır. Araştırmalarını pek cok uluslararası finans konferansinda sunmustur. A.B.D., Almanya, İspanya, İtalya ve Hollanda gibi çeşitli ülkelerde eğitim ve iş amaçlı bulundu. State University of New York’da, katıldığı global strateji yarışmasını en iyi global stratejiyi sunarak kazandı ve Türkiye’yi uluslararası arenada başarıyla temsil etti. İngilizce, Almanca, İspanyolca ve İtalyanca dillerine hakim olan Gözlüklü, akademik yaşamın dışında kalan zamanında yüzme ve tenis gibi spor dalları ile ilgilenmekte.
Read more
KD-#320888-v1-Okan_Demirkan_(300dpi)

Av. Okan Demirkan

Okan Demirkan, akademik eğitimini sırasıyla İsrail, Hollanda ve İngiltere’de tamamlamış, avukatlık kariyerine 2000 yılında başlamıştır.

Kendisi halen Kolcuoğlu Demirkan Koçaklı Hukuk Bürosu’nun Uyuşmazlıkların Çözümü, Enerji & Altyapı ve Etik & Uyum alanlarından sorumlu ortağıdır. Demirkan, yerli ve yabancı müvekkillerini yerel mahkemeler ve milletlerarası tahkim heyetleri nezdinde avukat olarak temsil etmektedir. Demirkan’ın avukatlık yaptığı uyuşmazlık türlerine ticari davalar, idari davalar, iş davaları ve beyaz yaka suçlara ilişkin ceza davaları dahildir. 15 yılı aşkın süredir milletlerarası tahkim davalarında yoğun tecrübe kazanan Demirkan, uluslararası ve yerel tahkim süreçlerinde hakemlik ve bilirkişilik de yapmıştır. Kendisi uluslararası alanda hukuk hizmetlerinin kalitesini derecelendiren Chambers & Partners ve Legal 500 gibi kuruluşlar tarafından, uyuşmazlıkların çözümü alanında Türkiye’nin önde gelen avukatları arasında gösterilmektedir. Demirkan’ın diğer bir uzmanlık alanı enerji ve altyapı projeleridir. Ülkemizin en önemli ve uluslararası anlamda kritik enerji projelerinden Bakü-Tiflis-Ceyhan Ham Petrol Boru Hattı, TANAP Doğal Gaz Boru Hattı, Shah Deniz (Etap II) Doğal Gaz Satışı ve Sinop Nükleer Santrali Projesi gibi projeler, Demirkan’ın önemli rol oynadığı projelerden bazılarıdır. Bu gibi projelerdeki başarıları sonucunda Demirkan, International Law Office dergisi tarafından 2013, 2014 ve 2017 yıllarında “Energy and Natural Resources Lawyer of the Year” kategorisinde Client Choice Award ödülünü kazanmıştır. Kendisi ayrıca, 2012 yılında yayınlanan “Uluslararası Hukuk ve Türk Hukuku Açısından Kritik Enerji Altyapı Tesislerinin Güvenliğine İlişkin Düzenleme ve Uygulamalar” kitabının yazarlarındandır. Türkiye’nin etik ve uyum alanındaki lider sivil toplum kuruluşu Etik ve İtibar Derneği’nin (TEİD) yönetim kurulu üyelerinden olan Okan Demirkan, bu derneğin Mevzuat Geliştirme ve Etkinleştirme çalışma grubunun kurucusudur. Bu kapsamda, Türkiye’de özellikle özel sektöre ilişkin rüşvet ve yolsuzlukla mücadele yasalarının geliştirilmesinde önemli mesai harcayan Demirkan, bu alanda birçok müvekkiline de danışmanlık hizmeti sunmaktadır. Demirkan, Association of International Petroleum Negotiators (AIPN), International Nuclear Law Association (INLA), ICC, Young International Arbitrators Group (YIAG), International Bar Association (IBA), Turkish – British Chamber of Commerce and Industry (TBCCI), Türkiye Kurumsal Yönetim Derneği (TKYD), Türk Etik ve İtibar Derneği (TEİD), Yenibirlider Derneği ve Galatarasay Spor üyesidir.
Read more