+90 (212) 270 0 546
info@inveon.com.tr

Yönetim Ekibi

InveonYönetim Ekibi

Yönetim Kurulu

Inveon, gücünü konusunda uzman kişilerin ekip ruhuyla bir araya gelip birbirini tamamlamasından alır. Ekibimize her geçen gün yeni değerler katmaya ve büyümeye devam ediyoruz. Inveon’un Yönetim Ekibi ile Danışma Kurulu’nu daha yakından tanımak ister misiniz?

Yönetim Ekibi

Yomi Kastro

Kurucu Ortak / CEO

Yomi Kastro, Inveon ve Inventures’ın kurucu ortağı ve CEO’sudur. İlk yazılımını programladığı 11 yaşından bu yana kendini bilişim teknolojilerine ve internet girişimlerine adamıştır. Lisans ve yüksek lisans eğitimi aldığı Boğaziçi Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü’nden yüksek onur derecesi ile mezun olan Yomi Kastro, Harvard Business School’da “Private Equity and Venture Capital” programını tamamlamıştır. 2006 yılında kurduğu Inveon ile kurumsal şirketlere web tabanlı yazılım çözümleri ve e-ticaret altyapıları geliştirmek amacıyla yola çıkmıştır.

İlk yıllarında Inveon hızla büyüme adımları atarken, Endeavor tarafından 2008’in en başarılı girişimci şirketlerinden biri olarak gösterilmiştir. Kastro, 2009 yılında internet girişimlerine teknoloji, yatırım ve iş geliştirme desteği veren Inventures’ı kurmuş ve aralarında 1v1y, trendyol, Ideasoft, Blesh, Supplementler, tazemasa ve Bulucak.com’un da olduğu 10’un üzerinde öncü internet girişimine kurucu ortak veya yatırımcı olarak destek olmuştur. Dünyanın en saygın iş dünyası ve girişimcilik derneği JCI tarafından, Türkiye’de, “2009 Yılının En Başarılı Girişimcisi” seçilen Kastro’nun internet teknolojileri, yapay zeka ve yazılım mühendisliği alanında yazdığı makaleler uluslararası akademik dergilerde yayımlanmıştır. Yomi Kastro, kurucuları arasında yer aldığı Türkiye Girişimcilik Vakfı’nın yönetim kurulu üyesidir ve BÜMED aracılığıyla Boğaziçi Üniversitesi öğrencilerine gönüllü mentorluk yapmaktadır.

Read more
Yönetim Ekibi

Emir Alkaş

Yönetici Ortak

Inveon ve Inventures Yönetici Ortağı Emir Alkaş, İstanbul Özel Amerikan Robert Lisesi’nden 1999, Boğaziçi Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği’nden 2003 yılında onur derecesiyle mezun olmuştur. Boğaziçi Üniversitesi Biyomedikal Mühendisliği Enstitüsü’nde de lisansüstü eğitimini tamamlamıştır. Lisans eğitiminin son yılında, Efes Pilsen Spor Kulübü’nde basketbol antrenörü olarak göreve başlamış ve 8 yıl boyunca Efes Pilsen Spor Kulübü’nün çeşitli kademelerinde görev almıştır.

Son dört sezonda A Takım yardımcı antrenörlüğü görevinin ve Galatasaray Cafe Crown’da yardımcı antrenör olarak görev almasının ardından 2012-2014 yılları arasında Anadolu Efes Basketbol Takımı’nın yardımcı antrenörlüğünü yapmıştır. 2009 yılında yatırımcı ortak olarak Inveon ekibine katılmıştır. 2014 yılından bu yana ise Inveon’da yazılım süreçleri ve operasyondan sorumlu Yönetici Ortak görevini sürdürmektedir.

Read more
Yönetim Ekibi

Moris Kastro

Ortak / İş Geliştirme Direktörü

Moris Kastro, Boğaziçi Üniversitesi Fizik bölümünden 2008 yılında ilk beşte onur derecesiyle mezun olmuştur. Mezun olmasının ardından girişimcilere danışmanlık veren bir organizasyon olan Endeavor’da seçim sürecini yürütmüş ve sonrasında da 2010 yılında Google’ın Avrupa merkezi olan Dublin ofisinde çalışmaya başlamıştır. İlk 2 yıl arama kalitesi ekibinde arama sonuçlarını iyileştirmek için çalıştıktan sonraki 2 yıl da geçersiz tıklamalardan kullanıcıları korumaya çalışmıştır.

2014 yılında Türkiye’ye dönüş yapma kararı alan Kastro, üniversite yıllarından itibaren birçok sürecinin içerisinde bulunduğu Inveon’da İş Geliştirme süreçlerinde aktif olarak görev almaya başlamıştır. Deneyimlerini Türkiye ve yurtdışında katıldığı birçok panel ve etkinlikte yaptığı sunumlarla aktarmaya devam eden Kastro, şu anda da Inveon’da tüm iş geliştirme süreçlerinden sorumludur.

Read more

Danışma Kurulu

Yönetim Ekibi

Avi Alkaş

Boğaziçi Üniversitesi İşletme Fakültesi’nde lisans ve lisansüstü programlarını tamamlamış olan Avi Alkaş, 15 yılı aşkın süredir alışveriş merkezleri konsept geliştirme, kiralama ve yönetimi konularında hizmet vermektedir.

Akmerkez, Carousel, İzmit Outlet Center projelerinde gayrimenkul ve finans danışmanı olarak bir süre görev yapan Alkaş, 1997 yılında Alkaş Alışveriş Merkezleri Danışmanlık Limited Şirketi unvanlı şirketi kurarak İstanbul’da Olivium, Nautilus, Armada, Koru Park ve İstinye Park alışveriş merkezi projeleri, Kayseri’de Kayseri Park Alışveriş Merkezi projesi için gayrimenkul danışmanlığı ve finansal danışmanlık hizmetleri sundu. Kurucu üyesi olduğu Türkiye Alışveriş Merkezi Ve Parakendeciler Derneğinin Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı görevini yürüten Avi Alkaş aynı zamanda ICSC Avrupa Yönetim Kurulu ve ICSC Avrupa Jürisi Üyesidir. ICSC J. Riordan Okulunda Profesyonel Gelişim alanında öğretim görevlisidir.
Read more
Yönetim Ekibi

Alvi Mazon

Alvi Mazon Boğaziçi Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünden mezun oldu. Üniversite yıllarında Türkiye’de OEM distribütörlüğü yapan Karma Bilgisayar firmasını kurdu.                                                                

Karma Bilgisayar firmasını Türkiye’deki küçük OEM distribütörlüğünden Avrupa’nın 20 ülkede en büyük distribütörü haline gelmesini sağladı. Mazon ayrıca yakın zamanda Türkiye borsasında satılan ve kurucusu olduğu Arena ve Armada Bilgisayar firmalarının yönetim kurulunda görev yaptı. 2007 yılında Airties firmasının yönetim kurulunda yer alan Mazon, yatırım yaparak firmanın büyümesinde aktif rol almıştır.
Read more
Yönetim Ekibi

Sami Alan

Ankara Fen Lisesi ve Boğaziçi Üniversitesi Endüstri Mühendisliği mezunudur. İlk girişimcilik virüsünü (Enerji bilgisayar, ALG psikoteknik, Password Dergisi, Compec klübü vs) henüz üniversite yıllarında kapmıştır.

 Alan, Los Angeles’da University of California Irvine MBA programı akabinde küçük yaşlardan itibaren ilgi duyduğu alan olan havacılık tutkusuna yenik düşerek 11 Eylül olayından bir gün önce 10 Eylül 2001’de America West Airlines’da profesyonel kariyerine merhaba demiştir. Arizona Türk Derneği Turkish American Association of Arizona’yı faal hale getirerek iki sene başkanlık yapmıştır. Kısa süreli dışarıdan eş zamanlı THY genel müdür danışmanlığı sonrası Türkiye’ye kesin dönüş ile THY’nin ticari kararlarının ana üssü sayılan gelir yönetimi başkanlığını yürütmüş, THY’nin 2003 sonrası ivmeli yükselişinde çekirdek kadroda önemli roller üstlenmiş, THY çatısı altında 2008 yılında kurduğu Anadolujet’i başarıyla geliştirmiş ve akabinde sırasıyla Atlasjet ve Onur Air CEO görevlerinde bulunmuştur. Girişimci tarafına şans vermeyi de ihmal etmemiş,profesyonel kariyeri döneminde ve sonrasında yirmiye yakın şirket kuruluşunda öncü rol oynamıştır.
Read more
Yönetim Ekibi

Arie Gözlüklü

Boğaziçi Üniversitesi Uluslararası Ticaret ve Yönetim Bilişim Sistemleri Çift Anadal Programını birincilikle bitirdi. Barcelona Pompeu Farba Üniversitesinde Ekonomi Master programını üstün başarı derecesiyle tamamlarken, aynı üniversitede araştırma görevlisi olarak çalıştı ve asistan olarak ders verdi.

 Milano’nun Bocconi Üniversitesi’nin Finans bölümünden Doktora unvanı alan Gözlüklü, Warwick Business School’da Yardımcı Doçent olarak görevini sürdürmektedir. Journal of Financial and Quantitative Analysis, Financial Management and Journal of Financial Markets gibi finans alaninin önemli dergilerinde yayınları bulunmakta ve bu dergilerde hakemlik yapmaktadır. European Finance Association ve World Finance Konferanslarinin akademik danışma kurullarında yer almaktadır. Araştırmalarını pek cok uluslararası finans konferansinda sunmustur. A.B.D., Almanya, İspanya, İtalya ve Hollanda gibi çeşitli ülkelerde eğitim ve iş amaçlı bulundu. State University of New York’da, katıldığı global strateji yarışmasını en iyi global stratejiyi sunarak kazandı ve Türkiye’yi uluslararası arenada başarıyla temsil etti. İngilizce, Almanca, İspanyolca ve İtalyanca dillerine hakim olan Gözlüklü, akademik yaşamın dışında kalan zamanında yüzme ve tenis gibi spor dalları ile ilgilenmekte.
Read more
Yönetim Ekibi

Albert Sarda

Robert Kolej ve Boğaziçi Üniversitesi Elektrik-Elektronik bölümünden mezun olan Albert Sarda, 25 senelik teknoloji ve yönetim tecrübesiyle Inveon’a yol göstermektedir. Çeşitli sektörlerde uzmanlığı olan Albert Sarda, aynı zamanda Microsoft Certified Systems Engineer ve veritabanı uzmanıdır.