Yazılımın “Değer Üretenler” Tarafındayız

para_logo
PARA_15_03_2009

“Yazılımın ‘değer üretenler’ tarafındayız”

Bloxoo nedir? Ne işe yarar?

BloXoo, internet üzerinde yaratıcı ve dünyada kendi alanında İlk olan projeleri destekleyen Inveon Ventures tarafından hayata geçirildi. Temel anlamda bir blog arama motoru ve kayıtlı üyelerinin bloglarını www.bloxoo.com sitesi üzerinden blog okuyucularıyla buluşturuyor. Böylece BloXoo ziyaretçileri İstedikleri konu ve içerikteki blogları arayabiliyor, siteye üye oldukları takdirde beğendikleri bloglara puan verebiliyor ve yorum yazabiliyorlar. Kısacası Bloxoo, blog yazarlarının en büyük şikayeti olan “Beni kimse okumuyor” yakınmasını önüne geçiyor, blogcuları yalnızlıktan kurtarıyor. Ayda 500 binin üzerinde sayfa görüntüleme oranına sahip BloXoo’da bugün itibariyle 15 binden fazla kayıtlı blog bulunuyor. Yazılım ve veri tabanı altyapısı Inveon uzmanları tarafından geliştirilen “dikey arama motoru” teknolojisi sayesinde, BloXoo ziyaretçileri aradıkları konu ve içeriğe yönelik bloglara hem hızlı hem de kolay şekilde ulaşabiliyorlar.

Inveon Ventures bildiğimiz bir risk sermayesi şirketi mi? Nasıl bir yapısı ve tarzı var?

2006 yılında yenilikçi yazılım çözümleri oluşturmak hedefiyle kurulan Inveon, farklı ope-rasyonel yapılara sahip Inveon Software Solutions ve Inveon Ventures markalan aracılığıyla hizmet veriyor. Inveon Software Solutions, günümüz İş dünyasının ihtiyaçları ile hızla gelişen teknolojileri en verimli BT platformlarında bir araya getirerek, müşterileri İçin standart yazılımların çok ötesine ulaşan özelleştirilmiş çözümler hazırlıyor. Bu çözümler başta ilaç, sigorta, finans, perakende ve güvenlik sektörleri olmak üzere her biri Türkiye’nin ve dünyanın önde gelen kurumlarına hizmet ulaştırıyor. Internet üzerinde yaratıcı ve dünyada kendi alanında ilk olan girişimleri destekleyen Inveon Ventures ise daha önceden adreslenmemiş ihtiyaçlara yanıt üreten ayrıcalıklı fikirleri işleyerek; genişleyebilen, geleceği kavrayan, kullanıcılara mutlak fayda temin eden projelere dönüştürüyor ve geniş kitleler taralından kullanılabilir olmasını sağlıyor. Asıl yatırım alanını “yenilikçilik” olarak belirleyen Inveon Ventures, internetin kesintisiz bir şekilde yenilenen yüzünde kalıcı olmayı başarabilen projelere yasam kazandırıyor.

2009 yılı hedefleriniz ve beklentileriniz neler?

2009, Inveon için özel bir yıl. Yatırımcı girişiyle gelen ciddi bir rüzgarın, ekonomideki krizin sürtünme kuvvetine rağmen Inveon’u büyümeye taşıyacağını öngörüyoruz, ilaç sektörüne yönelik çözümlerimizde pazar payımızı artırmak, perakende ve AVM sektörüne yönelik çözümlerimizin 2009’un ilk yansında lansmanını yapmak ve tüm sektörlerdeki müşterilerimize her zaman olduğu gibi beklentilerinin ötesinde servis taşıyabilmek, 2009’daki ana hedeflerimiz arasında…

Comments are closed.