Yazılım Mimarına Verilen Ünvan ‘Teknolojiden Sorumlu Başkan’

Yazılım Mimarına Verilen Ünvan ‘Teknolojiden Sorumlu Başkan

ekonomist_logo
ekonomist_12092010

2006 yılında Viyana’daki Loquisoft şirketinde kıdemli yazılım geliştirici olarak görev yapan Kurt, burada deneyimlerine yurtdışını da eklemiş oldu.

Türk yazılım dünyasında yenilikçi çözümleriyle bilinen Inveon’da üst düzey bir görev değişikliği gerçekleşti ve Inveon proje yöneticisi Mehmet Cihan Kurt, Inveon CTO’su (Chief Technology Officer – Teknolojiden Sorumlu Başkan) olarak atandı. Kurt yeni görevi kapsamında; bilimsel, teknolojik araştırma ve geliştirmelere katkıda bulunacak. Operasyonel mükemmelliği gözeterek uzun dönemli vizyon ve stratejilerin oluşturulması ve yazılım geliştirme hayat döngüsünün yönetiminden de sorumlu olacak.

Boğaziçi Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği’nden 2005 yılında mezun olan ve halen Marmara Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği’nde yüksek lisans eğitimini sürdüren Kurt, iş yaşamına 2000 yılında TNT Express Worldwide’da başladı. TNT’de olduğu gibi 2001’de geçtiği Renault’da önemli yazılım projelerine imza atan Kurt, daha sonra Altaca Group için 2003-2005 yılları arasında süren bir ERP projesinde yazılım geliştirme uzmanı olarak çalıştı. Ardından 2006 yılında Viyana’daki Loquisoft şirketinde kıdemli yazılım geliştirici olarak görev yapan Kurt, burada deneyimlerine yurtdışını da eklemiş oldu. Viyana’dan bir süre sonra Türkiye’ye dönen Kurt, aynı yıl bu sefer Inveon ailesine proje yöneticisi olarak katıldı.

Comments are closed.