Xamarin ile Her Mobil Platformda Yer Alın

picture1

platform-screenshot-wzrefwc4

 

Günümüzde uygulama geliştirme yapan birçok firmada C# programlama dili kullanılıyor. Ancak hem mobil uygulamaların hem de UX, UI tasarımların çok daha profesyonel ve sorunsuz çalışması için tercih edilen bu kodlama dili, beraberinde kaynak ve zaman maliyetini de getiriyor. Her platform için ayrı tasarlanmış ve karmaşık kod yapıları ile örülmüş bu dil nedeniyle sıkıntı içerisine giren ve gerektiğinden fazla süre harcayan firmalar için ise çözüm basit: Tüm kodlamalarınızı tek merkezden otomatik olarak yönetebileceğiniz Xamarin.

 

 

Xamarin ile proje geliştirmek için Inveon deneyimi

[one_half]2006’dan beri tüm internet projelerinde markalara özel çözümler üretip, farklı e-ticaret altyapıları, dijital pazarlama uygulamaları, B2B ve B2C proje çözümleri üreten Inveon, her biri Microsoft tarafından onaylanmış uzman personeli ile kesintisiz ve etkili bir Xamarin deneyimi elde etmenizi amaçlıyor.[/one_half] [one_half_last]Xamarin ile yazılan geliştirme aşamasındaki uygulamaların, çok yakında yayına alınacağı Inveon sayesinde, Microsoft Specialist, Microsoft Certified Professional, Microsoft Certified Solution Developer ve Xamarin Certified Mobile Developer sertifikalarına sahip uzman kadro ile mobil uygulamalarınızı güvenli ellere bırakabilir, mevcuttaki uygulamalarınızın kolaylıkla gelişmesini sağlayabilirsiniz.[/one_half_last] [clearboth]

picture2

 

Xamarin’in çalışma prensipleri

[one_third]Tüm mobil kanallarda aynı anda çalışmaya ve mobil uygulama geliştirmeye olanak veren Xamarin, C# programlama dilinin tüm avantajlarını bir araya getiriyor. Xamarin sayesinde, ortak kullanım şekillerini ve çalışma prensiplerini tek bir ortamda toplayıp kaynak maliyetlerini ve üretim sürelerini kısaltabiliyoruz.[/one_third] [one_third]C# programlama dilinde mobil uygulama geliştirmemizi sağlayan tek platform olan Xamarin, uygulamalarımızı iOS, Android ve Windows dilleri ile ortaklaştırarak, her platform için farklı proje tipleri kullanma zorunluluğumuzu ortadan kaldırdı.[/one_third] [one_third_last]Kısacası yüzde 100 “Native” çıktı üretimi yapılabilecek çapraz platform olarak karşımıza çıkan Xamarin sayesinde, tüm mobil kodlamalarımızı tek seferde yapıp, uygulamalarınızı eş zamanlı olarak tüm mobil cihazlarda hızlı ve hatasız yayına alabiliyoruz.[/one_third_last] [clearboth]

 

Xamarin’in müşterilerimize sağladığı faydalar

native-sdkNative Kullanıcı Arayüzleri: Yerleşik standartlara sahip Xamarin sayesinde, mobil uygulamaları kodlama aşamasından son aşamaya kadar müşteri ve kullanıcı bakış açısını koruyabilir. Böylece tüm mobil kanallarda kullanıcıların tercihlerine göre özelleştirme ve kişiselleştirmeler yapılarak müşteri deneyimi ve bağlılığı artırılır.

Native API Erişimi: Farklı platformların sağladığı tüm fonksiyonlara aynı anda ulaşabileceğiniz için tüm işletim sistemi API’lerini aynı anda gözlemleyebiliriz. Bu şekilde gözlemlenebilen işlevler, daha önce hiçbir platformda tek başına var olmayan kullanım deneyimi istatistikleri ve raporları çıkartmamızı sağlar.

Native Performans: C# dilinin ve Visual Studio’nun tüm avantajlarını bünyesinde barındıran platform sayesinde, performans kaybı yaşamadan tüm platformlarda paralel uygulamalar elde edebiliriz. Aynı zamanda bir tek mobil kanalda yapılacak değişiklik, ihtiyaç halinde tüm kanallara birden aynı şekilde, vakit kaybetmeden uygulanabilir.

Comments are closed.