Türkiye’nin İlk ve Tek E-ticaret Teknolojileri Odaklı Ar-Ge Merkezi Unvanını Kazandık

inveon_toplantiInveon olarak 2006 yılında Boğaziçi Üniversitesi Teknoloji Geliştirme Merkezi bünyesinde bir startup yazılım firması olarak kurulduk. Aradan geçen 10 yılda sürdürülebilir büyüme stratejilerini başarıyla uygulayıp Türkiye’nin en büyük kurumsal e-ticaret çözüm ortağı firması haline geldik. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’na yapılan başvuruların değerlendirmesi, akademisyenlerin detaylı incelemeleri ve 5 ayrı denetlemenin başarıyla tamamlanması sonucunda, Türkiye’nin ilk ve tek e-ticaret teknolojilerine odaklı Ar-Ge merkezi unvanına eriştik.

Türkiye’nin en büyük 200 online perakende operasyonunun 51’inde bizim ürün ve çözümleri kullanılırken, Inveon olarak gelirlerimizin yüzde 15’i yurtdışındaki operasyonlardan geliyor. Ar-Ge merkezi dönüşümüyle birlikte, ihracat hacmimizi 3 yıl içinde 10 katına çıkartmayı hedefliyoruz. Inveon yeni nesil omni-channel e-ticaret teknolojilerinin geliştirilmesine liderlik etmeye devam edecek.

Resmi Ar-Ge merkezi olma sürecimiz hakkında açıklamalar yapan Yönetici Ortağımız Yomi Kastro, “10 yıl önce sadece 2 dizüstü bilgisayar ve hayallerimizle çıktığımız yolda, teknolojiyi faydaya en iyi dönüştüren şirket olma vizyonumuzla ilerledik ve bugün Türkiye’nin lider kurumsal e-ticaret çözüm ortağı haline geldik. Devletimizin, Inveon’a resmi Ar-Ge merkezi unvanı vererek kurumumuzu desteklemesi ve onurlandırmasıyla birlikte, gelecekte de Ar-Ge’ye ve ekibimize sistematik yatırım yapmaya devam edecek, Türkiye’den global bir teknoloji şirketi çıkartabilmek için çabalamayı sürdüreceğiz” dedi.

Geleceğin e-ticaret sistemleri ve makineler arası iletişim (M2M) konusunda yaptığımız araştırmalar ile, Nesnelerin İnterneti (IoT) özellikli cihazların e-ticaret ekosistemine katılmalarını sağlayacağız. Ar-Ge’si sürdürülen teknolojiler arasında, tüketicilere yönelik sanal gerçeklik ve artırılmış gerçeklik uygulamaları da bulunuyor. Bu teknolojiler sayesinde mağaza gezmekte olan müşterilerin alışveriş deneyimlerini yeniden tanımlayacağımız gibi, bilgisayar veya mobil cihazlar üzerinden online alışveriş yapan tüketicilere de fiziksel bir mağaza gezme deneyimini sunacağız.

Inveon Ar-Ge Merkezi’nden Sorumlu Yönetici Ortağımız Emir Alkaş, “Inveon Ar-Ge merkezi olma hakkını kazanarak yıllardır süregelen bilimsel yaklaşım ve proje süreçlerini taçlandırmış oldu. Ar-Ge merkezi olmanın sorumluluğunun bilinciyle çalışmalarımız ve üniversitelerle işbirliklerimiz artarak devam edecek” açıklamasını yaptı.

Comments are closed.