turk.internet.com – Inveon ve Alkaş Stratejik İş Ortağı

turk.internet.com_logo

Yazılım dünyasının yenilikçi ismi Inveon ve perakende sektörüne hizmet ulaştıran Alkaş Danışmanlık arasında stratejik iş ortaklığı anlaşması imzalandı. Bu iş ortaklığıyla birlikte, Inveon tarafından geliştirilen yazılımlar, ülkemizde ve dünyada perakende sektörüne yönelik olarak kullanıma sunulacak.

2006 yılında yenilikçi yazılım çözümleri oluşturmak hedefiyle kurulan Inveon, perakende sektörüne yönelik sunduğu danışmanlık ve proje geliştirme hizmetleriyle alanın önde gelen markası olan Alkaş Danışmanlık ile stratejik iş ortaklığı gerçekleştirdi. Böylece Inveon tarafından perakendeci firmalara yönelik geliştirilen yüksek nitelikli yazılım çözümleri ülkemizin yanı sıra yurtdışında da kullanıma sunulacak. İş ortaklığının ardından Emir Alkaş, Inveon’un ortakları arasına dahil oldu. Alkaş Danışmanlık Yönetim Kurulu Başkanı Avi Alkaş ve Alkaş Danışmanlık Yönetim Kurulu Üyesi Alp Alkaş ise Inveon danışma kurulunda yer alacaklar.

Alkaş Danışmanlık ile uzun soluklu ve küresel projelere imza atmayı hedeflediklerini belirten Inveon Yönetici Ortağı Yomi Kastro, şunları söylüyor:

“Inveon olarak finanstan, ilaç sektörüne kadar uzanan geniş bir yelpazedeki müşterilerimize çözüm sunuyoruz. Ancak perakende sektörü hızlı adımlarla ilerliyor ve biz de bu alanda uçtan uca çözüm sunan yazılımlara sahibiz. Geliştirdiğimiz özelleştirilmiş yazılım çözümleriyle başta AVM’ler olmak üzere perakende sektöründe faaliyet gösteren firmalara yüksek nitelikli hizmet ulaştırıyoruz. Alkaş Danışmanlık, bu sektöre yönelik birikimi ve özgün yaklaşımıyla, kendi alanının öncü markası konumunda. Gerçekleştirdiğimiz iş ortaklığı sayesinde, kendilerinin yoğun deneyiminin de yönlendirmesiyle Türkiye’de ve yurtdışında çok başarılı projeler gerçekleştireceğimize inanıyoruz. Bu iş ortaklığı aynı zamanda ülkemiz bilişim sektörünün yurtdışına açılması anlamında da önemli bir kilometre taşı olacak.”

Alkaş Danışmanlık Yönetim Kurulu Başkanı Avi Alkaş ise düşüncelerini şu sözlerle dile getiriyor:

“Yenilikçi ve ileri teknoloji kullanımı, kurumların daha performanslı ve etkin faaliyet gösterebilmeleri adına vazgeçilmez bir unsur. Bu noktada Inveon, deneyimli ekibi, vizyoner bakışı ve müşteri memnuniyetine verdiği önemle kendi alanında çok farklı bir kulvarda bulunuyor. Üstelik geliştirdiği yazılımların küresel alanda kullanılabilir olması dolayısıyla, alanında büyük hedefleri olan bir marka. Inveon ile bugüne dek çeşitli projelerde başarılı çalışmalara imza attık. Bu işbirliğini daha ileri götürmek adına da stratejik bir iş ortaklığı gerçekleştirmiş bulunuyoruz. Alkaş Danışmanlık olarak perakende sektörüne yönelik know-how’ımızın Inveon’un teknoloji yaklaşımıyla harmanlanması neticesinde, bu sektörün ihtiyacı olan yazılım çözümlerinin kullanıldığı ve geleceği bugünden kavrayan projeler gerçekleştireceğimize inanıyorum.”

Bu habere http://turk.internet.com/haber/yazigoster.php3?yaziid=23255 adresinden ulaşabilirsiniz.

Comments are closed.