MIT’den Ücretsiz Danışmanlık Alan Türk

MIT’den ücretsiz danışmanlık alan Türk

para_logo

Para_30012011

MIT (Massachusetts Institute of Technology) Sloan School of Management dünyanın önde gelen yönetim bilimleri okullarından… Bu okuldan eğitim almak kadar danışmanlık almak da çok özel. Hele danışmanlık ücretsiz olunca daha da özel oluyor.
MIT Sloan’ın Türkiye’deki gelecek vaat eden iki şirketi danışmanlık vermek üzere seçtiğini öğrendik. Bunlar Dükkan Burger ile Inveon Kurumsal Yazılım Çözümleri…Dükkan Burger’de ne tür sonuçlar alındığını bilmiyoruz ama yazılım şirketi Inveon’da sona yaklaşılmış.
Öğrendiğimize göre MIT Sloan School’un dört kişilik ekibi, Inveon’u incelemek üzere ocak ayının başında Türkiye’ye gelmiş. Çalışmalarını geçen hafta sonunda tamamlayan ekip, şirketi check-up’tan geçirmiş. Inveon’un önde gelen müşterileriyle görüşüp 3 yıllık bir stratejik büyüme planı hazırlamışlar.

Inveon, 2006’da Boğaziçi Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü mezunu iki genç tarafından kurulmuş bir yazılım şirketi. Yomi Kastro ve Sencer Berrak’ın kurduğu şirkete, 2008’de Emir Alkaş da ortak olmuştu.
Özellikle ilaç şirketlerine yönelik geliştirdiği yazılım çözümleriyle dikkat çeken Inveon’da 25 kişilik ekip çalışıyor. Şirket, bugüne kadar yurtiçi ve yurtdışında 185 proje geliştirmiş. Geçen hafta görüştüğümüz Yomi Kastro, MIT’nin kendilerini bir tavsiye üzerine seçtiğini söylüyor ve bu danışmanlığın onları geliştireceğine inanıyor. MIT Sloan’un daha çok Türk şirketine danışmanlık vermek için araştırmalarını sürdürdüğünü de belirtelim.

Comments are closed.