Inveon Resmi Ar-Ge Merkezi Belgesi’ni Aldı

[one_half]

Inveon’un Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’na yaptığı başvuruların değerlendirmesi, akademisyenlerin detaylı incelemeleri ve 5 ayrı denetlemenin başarıyla tamamlanması sonucunda, Türkiye’nin ilk e-ticaret teknolojilerine odaklı Ar-Ge merkezi unvanına erişti.

Inveon Ürün Direktörü Miray Endican, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Dr. Faruk Özlü’nün de katıldığı bir törenle resmi Ar-Ge Merkezi Belgesi’ni Inveon adına teslim aldı. Endican, “Inveon Ar-Ge merkezi olma hakkını kazanarak yıllardır süregelen bilimsel yaklaşım ve proje süreçlerini taçlandırmış oldu. Ar-Ge merkezi olmanın sorumluluğunun bilinciyle çalışmalarımız ve üniversitelerle işbirliklerimiz artarak devam edecek” açıklamasını yaptı.

Inveon’un resmi Ar-Ge merkezi olma süreci hakkında yorum yapan Inveon Yönetici Ortağı ve CEO’su Yomi Kastro, “10 yıl önce sadece 2 dizüstü bilgisayar ve hayallerimizle çıktığımız yolda, teknolojiyi faydaya en iyi dönüştüren şirket olma vizyonumuzla ilerledik ve bugün Türkiye’nin lider kurumsal e-ticaret çözüm ortağı haline geldik. Devletimizin, Inveon’a resmi Ar-Ge Merkezi Belgesi’ni vererek kurumumuzu desteklemesi ve onurlandırmasıyla birlikte, gelecekte de Ar-Ge’ye ve ekibimize sistematik yatırım yapmaya devam edecek, Türkiye’den global bir teknoloji şirketi çıkartabilmek adına çalışmayı sürdüreceğiz” dedi.

[/one_half]

[one_half_last]

[/one_half_last]