Inveon Perakendenin “EN”leriyle APRCE 2013’teydi

Inveon Attended APRCE 2013

Inveon found the opportunity to present Inveon and Inveon’s services and solutions to the retailers at their stand at 30th Asian Pacific Retail Conference and Exhibition which is called the Olympics of retail, hosted the retailers all over the world and took place in Turkey for the first time.

With more than 2000 participants from more than 33 countries, the fair occurred on September, 23rd-26th, 2013 and took place at Lütfi Kırdar Congress and Exhibition Hall. In addition to Inveon’s stand at Rumeli Hall, Inveon’s managing partner Yomi Kastro also took place as a speaker in one of the most worth- following retail sessions of the world.

Inveon Perakendenin “EN”leriyle APRCE 2013’teydi.

Inveon, perakendenin olimpiyatları olarak anılan, dünyanın dört bir yanından gelen perakendecileri ağırlayan Türkiye’de ilk kez gerçekleşen 30. Asya Pasifik Perakende Konferansı ve Sergisi’nde (APRCE) yer alan standında Inveon’u ve Inveon’un servis ve çözümlerini perakendecilere tanıtma fırsatı buldu.

33 ülkeden 2 binin üzerinde katılımcı ile 23-26 Eylül 2013 tarihleri arasında Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Salonu’nda gerçekleşen fuarda Inveon’un Rumeli Salonu’nda yer alan standının yanı sıra dünyada izlenmeye değer en etkili perakende oturumlarından olan konferansta, Inveon’un yönetici ortağı Yomi Kastro konuşmacı olarak sahnede yerini aldı.

Comments are closed.