Inveon İmzalı Bir Başarı Hikayesi: Columbia Türkiye

Global bir marka olan Columbia ile gerçekleştirdiğimiz iş birliği ile markanın online mağazasını tüm offline mağaza ları geçerek en yüksek cirolu mağaza haline getirdik. 6 aylık bir sürede yaklaşık 8 kat ciro artışı ve 2,5 kat ziyaretçi artışı sağladık.

IMOS1

 

 

 

 

 

 

 

Elbette ki, bu güzel sonuçlarda Columbia ekibi ile dirsek dirseğe ve çok sıkı çalışmanın önemi çok büyük. Öyle ki, bu modeli tercih eden müşterilerimiz ile iletişim akışımız sakin geçen bir haftada aşağıdaki gibi seyredebilir.

IMOS2

 

 

 

 

 

“Inveon öncesi dönemde, online platformlarımızdan doğru müşteri geri dönüşünü alamıyorduk. Inveon bize yalnızca bir internet sitesi ve altyapısı sunmadı aynı zamanda iş ortakları ile pazarlama faaliyetlerinin arttırılması, müşteri deneyiminin iyileştirilmesi anlamında farklı destekler vereceklerini açıkladılar. Inveon da bizimle beraber modellerimizi ve teknolojilerimizi çok iyi bir şekilde öğrendi, bizimle o kadar çok vakit geçirdiler ki, sadece bir haftaya baktığımızda 147 saat çalışma yapıldığını, 103 mail atıldığını, 5 toplantı yapıldığını ve sayısız sms ve WhatsApp görüşmeleri yaptığımızı ve herkesten çok Inveon ile iletişim kurduğumuzu farkettik.

Inveon ile yalnızca internet sitelerinin gelişimi ve altyapıların geliştirildiği bir sistem değil, başarıyı paylaştığımız ve kazanç sağladığımız bir sistem geliştirdik.

Müşterilerimizi beraber tanıdık, farklı kampanyalar ürettik, farklı günler ve farklı saatlerde doğru müşterilere nasıl ulaşabileceğimizi tanımladık. Hang sms ve hangi mailingi hangi müşteri kitlesine ve datasına yapmamız gerektiğini öğrendik.
Çalışmaya başladığımız günden bu yana tekil ziyaretçilerimizde %240 oranında bir artış yakaladık.
2013 yılı verilerine göre toplam mağaza cirolarımızın içerisinde %0,2 ciro payına sahipken, şu andaki verilere baktığımızda toplam mağaza cirosu içerisinde %7 lik bir ciro rakamına ulaşmış durumdayız.“
Çiğdem Yılmaz, Columbia İnternet Satış Müdürü

 

[youtube]https://youtu.be/lShGPJBpVY0[/youtube]

 

detaybutonu

Comments are closed.