Inveon, Girişimci Adaylarıyla Deneyimlerini Paylaşıyor

Inveon, Girişimci Adaylarıyla Deneyimlerini Paylaşıyor

boun-girisimcilikkonf

Kendini ve çevresini sürekli geliştirme sorumluluğu ve bilinci ile Inveon, geniş yetenek yelpazesine yayılan uzmanlık ve deneyimlerini, girişimciler ile her zaman paylaşmaktadır.

Geçtiğimiz ay da bu amaçla Inveon, Türkiye’nin önde gelen üniversitelerinde, çeşitli konferanslarda konuşmacı olarak yer alarak, girişimci adayları ile bir araya geldi.

Boğaziçi Üniversitesi 3. Girişimcilik Konferansı

Boğaziçi Üniversitesi İşletme ve Ekonomi Kulübü’nün Nisan ayında 3.sünü düzenlediği Girişimcilik Konferansı’nda Inveon’un da dahil olduğu, girişimcilik dünyasına ışık tutan şirketler birikimlerini paylaştı. Yoğun ilgi toplayan ve sektörün önde gelen isimlerini geleceğin girişimci adaylarıyla buluşturan etkinlikte, mobil girişimcilik, kadınların girişimcilikteki yeri, e-ticaret, yurtdışına açılan girişimler gibi önemli başlıklar konuşuldu.

Düzenlenen eğitimlerde, katılımcıların konferansta edineceği tecrübeyi hayata nasıl uygulayabileceklerini somut bir şekilde göstermek amaçlandı.

Sabancı Üniversitesi – Çukurova Üniversitesi Sinerji Kulübü Girişimcilik Zirvesi, Adana

Sabancı Üniversitesi MBA Kulübü, girişimcilik vizyonunu tüm Türkiye’ye yaymak ve birçok genci girişimciliğe teşvik etmek amacıyla düzenlediği “Anadolu’da Girişimcilik Seminerleri”nin ilkinde Inveon’u konuk etti.

Dizinin ilk etkinliği, Çukurova Üniversitesi Sinerji Kulübü işbirliğiyle 11 Nisan 2013, Perşembe günü Adana’da gerçekleşti. Inveon Yönetici Ortağı, aynı zamanda Galata Business Angels kurucularından Serhat Görgün “Yatırımcıların Gözünden Girişimcilik” başlıklı konuşmasında girişimcilerin finansmana ve yatırımcılara ulaşma yollarını, girişimcilerin yatırımcılarla iletişim kurarken nelere dikkat etmeleri gerektiğini anlattı. Yatırımcıların girişimcileri nasıl değerlendirdiği konusunda bilgi veren Görgün, aynı zamanda girişimcilerin de yatırımcıları nasıl değerlendireceği konusuna değindi.

Serhat Görgün güçlü yatırımcıların özelliklerini şöyle sıraladı: “Trende değil insana yatırım yapar; büyük fikir arayışı ile harekete geçer; başarısızlıktan korkmaz; portfolyo yönetimi ve portfolyo şirketlerine desteği iyi bilir; iyi bir koçtur; diğer yatırımcıların öncü olmasını beklemez.”

Campus’13 Girişimcilik Zirvesi

Bilkent Üniversitesi Mühendislik Topluluğu tarafından, Özyeğin Üniversitesi’nde düzenlenen Campus’13 Girişimcilik Zirvesi, lisans ve yüksek lisans öğrencilerini Türkiye’deki girişimcilik ekosisteminin önde gelen isimleri ile buluşturdu.

Inveon’un konuşmacı olarak yer aldığı Campus’13 moderatörlüğünü Özyeğin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan Erkut yaptı. Zirve’de e-ticaretten yatırımcı ekosistemine, ülkemizdeki girişimcilik ortamından mobil platformlar ve dijital ajanslara kadar birçok farklı konu masaya yatırıldı.

bilkentfoto

Comments are closed.