Inveon Genç Girişimcilere Destek Vermeye Devam Ediyor

Inveon Genç Girişimcilere Destek Vermeye Devam Ediyor

Genç yeteneklerle bir arada olmaya çok önem veren Inveon, Boğaziçi Üniversitesi İşletme ve Ekonomi Kulübü iş birliği ile girişimci olmak isteyen öğrencilere, alanında uzman Inveon üyelerinden girişimcilik eğitimi alabildikleri, fikirlerini uygulayabildikleri ve değerlendirildikleri Girşimcilik Workshop’unu düzenledi .

İki ana seanstan oluşan workshop’un ilk kısmında öğrencilere girişimde dikkat edilmesi gereken konular ile ilgili eğitim verildi. Inveon İş Geliştirme ve Strateji Müdürü Moris Kastro başarıya ulaşan girişim örneği olan Inveon’un başarı hikayesini paylaştı. Ardından Inveon’un Teknik Lider’i Alper Sakallı bir girişimde dikkat edilmesi gereken teknik konular hakkında detaylı bir sunum gerçekleştirdi. Inventures’ta Girişim Analist’i olarak görev alan Onur Turna katılımcılara iş planı nedir, nitelikli bir iş planı nasıl oluşturulur konularını örneklerle açıkladı.

Etkinliğin ikinci kısmında, katılımcılardan ilk seansta öğrendiklerini aktif bir şekilde uygulayarak 1.5 saat içerisinde bir girişimcilik projesi oluşturup sunum yapmaları istendi. 5 gruba ayrılan katılımcılar birbirinden farklı ve güzel fikirlerden oluşan projelerinin sunumlarını gerçekleştirdiler. Inveon jürisi fikirleri değerlendirip, nelere dikkat etmeleri gerektiğini açıklayan yorumlarını paylaştı. Yarışmayı Cansu Özerde, İrem Altunkaynak, Duygu Ece ve Ahmet Sancakturan’dan oluşan grup, hayvanlar için düzenledikleri Onuntatili.com fikri ile Momento Hediye Paketini almaya hak kazandı.

Comments are closed.