+90 (212) 270 0 546
info@inveon.com.tr

Inventures

InveonInventures

Inventures, web ve mobil odaklı girişimci ekiplere, tohum seviyesinde yatırımlar yapar. Hedefi, iş yaratmanın ilk aşamasını başlatmak ve iş ortaklarına daha büyük ölçekli, yatırım yapılmaya hazır bir ürün geliştirmelerine yardımcı olmaktır. Bunu, girişimcileri ürün geliştirme, takım oluşturma, iş modeli tanımlama ve koçluk yaparak gerçekleştirir. Bu aşamanın sonunda, küresel ve yerel melek yatırımcılara ve yatırım gruplarına sunarak güvenli yatırıma yardımcı olmak için çalışır.

Kapital
Tohum etabı yatırımcısı olarak, ilk etapta yapılan yatırım ve sağlanan teknik hizmetler, iş kurulmasının ilk etabını oluşturmakta olup, yapılan yatırım ve sağlanan servisler karşılığında azınlık hissesi istenmektedir. Eğer, Inventures tarafından yapılan yatırım ve sağlanan servisler iş kurulumunun ilk etaplarını gerçekleştirmeye yetmezse, bu konuda yardımcı olabilecek olan yerel ve uluslararası yatırımcılardan destek alınarak gerekli yatırım tamamlanır.

Teknoloji
Inventures’ın yazılım geliştirme kökeni, Türkiye’de büyümekte olan girişimci ekosisteminde özel bir rol almasına sebep olmuştur. Inventures, girişimci açısından teknolojinin endişe duyulacak bir alan olmaması için bir çok yaklaşıma sahiptir. Şu ana kadarki yatırımlarımıza ilk itici gücü sağlamak açısından, ürün geliştirme ekipleri, kullanılabilir halde olan yazılım altyapısı ve bazı durumlarda geçici CTO olarak görev aldığı durumlar da olmuştur.

Mentorluk
Biz de kariyerimize girişimci olarak başladık. Girişimcilik yolculuğunda olan inişli çıkışlı yolun getirdiği süreçlerden geçtik. Türkiye’nin değişen ekosisteminde başarıyı yakalamak için gereklilikleri çok iyi biliyoruz ve bu konudaki bilgi birikimimizi paylaşmayı bekliyoruz. Girişimcilerimize, en önemli stratejik olasılıkları tanımlamasına, iş modellerini değişen dünyaya uygun hale getirmesine, basit hatalardan kaçınılmasına yardım eden ve yönetimsel geri bildirim mekanizmalarıyla girişimcilerimizin takımında en üst seviyede faydalanması sağlanmaktadır.

İş Geliştirme
Inventures ve Türkiye E-ticaret dünyasında lider kardeş şirketi Inveon’la birlikte büyük e-ticaret operasyonlarının yönetiminden, yeni girişimlerin operasyonuna kadar geniş yelpazede bir deneyime sahiptir. Inventures, Internet ve Perakende Dünya’sındaki pozisyonunu kullanarak, eşsiz iş geliştirme hamleleri olanakları sağlayarak, yatırım almış şirketin büyümesini hızlandırıcı rol almıştır.

Portfolyomuz

Mevcut Yatırımlar

Lokasyon Bazlı Mobil Teknolojiler
Blesh, Beaconları sayesinde lokasyon bazlı mobil teknolojileri sunmaktadır. Blesh bir uygulamanın ötesinde, uygulamalara eklenebilir şekilde bluetooth bazlı çalışan bir teknoloji sunmaktadır ve bu sayede lokasyon takibini kolay ve uygulanabilir şekilde yapabilmektedir. Müşteri, Blesh eklentisi bulunan uygulamayı yükledikten sonra yakınlık bazlı bildirimleri almaya başlayacaktır.

Doğal ve Organik Online Yemek Perakendecisi
Doğal ve organik taze meyve-sebze, et, süt ürünleri ve unlu mamüller, aynı gün içerisinde alınarak müşteriye ulaştırılır. Bu sayede ürünlerin tazeliğinden emin olunur.

Giyim Perakendecisi Destekli Özel Alışveriş Ağı
Türkiye’nin en büyük perakende devinden 16’sı bir araya gelerek, ülkenin en iyi ürün gamına sahip özel alışveriş ağını kurmuştur. Piyasadaki deneyimi nedeniyle, Inventures bu çok önemli girişimde yönetim kurulunda yer alarak stratejik ve önemli bir rol almıştır.

Giyim Perakendesi Dışı Alışveriş Kulübü
Bonvagon giyim perakendesi dışında pazarın önemli bir kısmını edinmeyi amaçlayan bir ev dekorasyon, tasarımları ve seyahatleri alabileceğiniz bir alışveriş kulübüdür.

Türkiye’deki En Büyük Spor Gıdaları Perakendecisi
Supplementler.com, popüler markaların Türkiye’deki temel dağıtım noktasıdır. Mükemmele yakın servis kalitesi ve en iyi fiyat politikası ile güvenin bu kadar önemli olduğu bir piyasada kendini ayrıştırmıştır.

Yenilik ve Fikir Yönetim Platformu
We-decide, organizasyonların ihtiyaçlarına ve zorluklarından etkilenen bütün parçalarına şeffaf, verimli ve etkileşimli bir şekilde fikirleriyle birlikte deneyimlerini paylaşabileceği bir platform sunmaktadır. We-decide bunun yanında bir borsa simülasyonu uygulayarak, fikirleri hisse senedi gibi kabul ederek, bunların ticaretinin yapıldığı, geliştirildiği değişik bir yaklaşımı da barındırmaktadır.

Başarılı Çıkışlar

Türkiye’nin En Büyük Özel Alışveriş Platformu
Trendyol.com büyük markaların ürünlerini kısıtlı zamanda (3-6 gün) yapılan kampanyalarla son kullanıcının karşısına çıkan bir özel alışveriş kulübüdür. Inventures kurucu ortak olarak bulunduğu bu girişimde CTO rolünü üstlenmiş ve sitenin bütün Back-end mimarisini inşa etmiştir. Inventures 2011’de yapılan Kleiner Perkins tarafından yapılan 26 Mn USD’lik yatırımla birlikte hisselerini satmış ve başarılı bir çıkış yapmıştır.

Türkiye’nin ilk İç Hat Uçuşları Arama Motoru
Bulucak.com Inventures’ın AR&GE çalışmaları sayesinde geliştirilmiş, Türkiye’nin ilk iç hatlar uçak arama moturudur. Bir çok havayolunun sitesinde bilet arayarak zaman kaybetmek yerine, tek bir yerden bütün havayollarının biletlerini listeleyebilmektedirler.

Türkiye’nin Lider Online Çikolata Sağlayıcısı
ÇikolataSepeti, çikolata severleri kişiye özel (Çikolata.co) ve telegram kullanılarak özelleştirilen çikolatalarıyla (Tatlı Harfler) eşi benzeri olmayan yaklaşımıyla mutlu etmektedir.

Önceki Yatırımlar

Dünya’nın ilk B2B ‘günlük fırsat’ sitesi
Firmanya, ‘günlük fırsat iş modeli’ ile online B2B işlemleri için bir arabulucudur. Marketteki müşterinin çoklu satınalma talepleri sonucu birlikte sıfır pazarlama bütçesi ile kazan&kazan’a dönüşen bir iş modeli olmuştur.

Perakende İnsan Kaynakları Platformu
PikCV (Retail Human Resources) özelleştirilmiş İK çözümleri ve danışmanlık servisi sunmaktadır. Hali hazırdaki CV veritabanı, içselleştirilmiş testler ve web-cam üzerinden mülakat sistemi özellikleriyle, PikCV perakende sektörü için gerekli olan bütün önemli özellikleri sunmaktadır.