Coface Fas’ta da Inveon ile Çalışacak

Coface Fas’ta Da Inveon ile Çalışacak

coface (1)

Inveon, Coface Türkiye ile 6 yıl boyunca devam eden işbirliğinin bir sonucu olarak sigorta sektöründe edindiği teknik bilgi birikimini “Coface PMS Morocco” projesinde değerlendiriyor ve Coface Türkiye know-how’ıyla geliştirilen ilk Kredi Sigortası paketini büyümekte olan Coface Fas ofisine de uygulamayı amaçlıyor.

Coface PMS Morocco; poliçe, hasar, tahsilat ve ödeme süreçlerinin tamamını kapsayan altyapısıyla sürece ait tüm verilerin standart bir formatta ve merkezi bir şekilde tutulmasını, bu verilerin anlık olarak ihtiyaç duyulan raporlamalarda kullanılmasını sağlıyor.

Coface PMS Morocco uygulaması ile poliçe sahibi kurumlara ve ilgili poliçelere ait bilgiler belirli bir formatta tutuluyor. Çeşitli entegrasyonlar ile bu poliçelere ait hasarlar, faturalar ve ödemeler Coface’ın merkezi veri tabanları ile senkronize edilerek, günlük olarak güncelleniyor. Web arayüzü üzerinden herhangi bir poliçe veya hasar ile ilgili olarak anlık raporlamalar alınabiliyor, istenilen bir dönem için Fronter komisyonları hesaplanarak faturalandırılabiliyor, ya da şirketin genel karlılık analizleri yapılabiliyor.

Coface PMS Morocco uygulaması, hasar ve ödeme süreçleri ile ilgili raporları sayesinde normalde manuel veya excel üzerinde yapılan prim ve hasar ödemesi hesaplarını otomatize ederek, süreç boyunca yapılan bütün hesaplamaları otomatik ve düzenli olarak saklıyor; böylece ciddi bir işgücü tasarrufu sağlanmış oluyor.

Comments are closed.