BTnet.com.tr – Inveon İki Kanaldan İlerliyor

BTnet.com.tr – Inveon iki kanaldan ilerliyor

btnet-logo-beta_logo

Inveon; Ventures ile yeni platformlar kuruyor, Software Solutions ile sektörel çözümler üretiyor.

Üç yıllık geçimişe sahip Inveon, Inveon Ventures ve Inveon Software Solutions markalarıyla iki yönlü çalışmalarını sürdürüyor. Temel varlık sebeplerini “yenilikçi yazılımlar geliştirmek” olarak açıklayan Inveon Yönetici Ortağı Yomi Kastro, çalışma alanları hakkında şu bilgileri verdi: “Zaman içerisinde iki ana çalışma alanımız oluştu. Biri; Inveon Ventures. Bu bölüm ya teknoloji ya da fikir anlamında farklılaşan yenilikçi internet girişimleri hayata geçiriliyor. İkinci alan ise Inveon Software Solutions. Burada Ventures tarafında elde ettiğimiz bilgi birikimini kurumsal web tabanlı uygulamalara aktarılıyor; kurumsal çözümler oluşturuluyor. Bu bölümde ilaç, perakende, güvenlik gibi sektörlerde çözümlerimiz söz konusu. Şirket felsemizden hareketle daha önce ele alınmamış ihtiyaçlara odaklanarak şirketlere çözüm sunuyoruz. Örneğin ilaç sektöründe şimdiye kadar adreslenememiş bir ruhsatlandırma ve fiyatlandırma problemi var. İlaç şirketleri açısından sorun yaratacak bir süreci bu şekilde çözümledik. Diğer yandan müşterilerimize sunduğumuz CRM platformlarımız mevcut.”

Müşterilerinin ihtiyaçlarını doğru anlayarak bunlara özel çözüm sunmayı amaçladıklarını belirten Kastro, “Yazılımlarımızı müşterilerimize göre hazırladığımız halde, bu çok uzun zaman alan bir süreç olmuyor. Bunun nedeni geliştirme altyapımızı çok iyi şekilde oturtmuş olmamız. Diğer yandan paket çözümlerimiz de var” şeklinde konuştu.

Şirket Ventures tarafında ise bir tanesi yurtdışı olmak üzere pek çok projeye imza atmış durumda. Bunlardan biri de Bulucak.com. Bu platformu iç hat uçak biletleri için bir arama motoru olarak nitelendiren Kastro, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Diğer bir çalışmamız ise video tabanlı insan kaynakları sitesi Mülakat TV. Bu platform kendi alanında öncü bir çalışma. Bloxoo.com ise blog okurları ve yazarları için hayata geçirdiğimiz bir sosyal ağ. Ventures tarafında bir alanda ihtiyaçları karşılamaya yönelik farklılaşmış projeler üretiliyor. Biz bir teknoloji şirketiyiz. Danışma kurulumuzun yönlendiremeleriyle kendi geliştirdiğimiz fikirleri hayata geçiriyoruz. Buna paralel olarak dışarıdan bize fikir getiren girişimcilerle de ortak projelere imza attık. Altyapı sunmanın yanı sıra bu tür çalışmalarımız da oluyor. Ancak biz bir risk sermayesi şirketi değiliz. Ürettiğimiz fikirlerin arkasında ciddi bir Ar-Ge süreci var. Bu nedenle bu fikirler çok hızlı hayata geçmiyor. Önce birtakım araştırmalar yapılıyor, prototip üretiliyor. Ardından hayata geçirilmesine karar veriliyor.”

Ventures ve Software Solutions bölümlerinin birbirini destekleyen bir yapısı olduğunu belirten Kastro, “Ventures hem Ar-Ge yapıyor hem de yazılım dünyasındaki gelişmeleri üniversite seviyesinde takip ediyor. Burada Boğaziçi Üniversitesi Yazılım Laboratuvarı ile de organik bir bağımız var. Bu taraftaki gelişmeler bizim kurumsal yazılım geliştirme tarafında en son teknolojiyi en doğru şekilde kullanmamızı sağlıyor” dedi.

Yeni projeler yolda

Geçtiğimiz aylarda Alkaş Danışmanlık’la stratejik işbirliğine imza atan İnveon, bu kapsamda özellikle alışveriş merkezlerine yönelik yeni projeler geliştiriyor. Bu projeleri en kısa zamanda hayata geçireceklerini belirten Kastro, “Önümüzdeki günlerde ilaç sektöründe de yeni açılımlarımız söz konusu. Burada farklı işbirliklerine gideceğiz. Yakın zamanda bu tarafta yeni ürünlerimiz piyasaya çıkacak. E-ticareti desteklemek üzere çeşitli projelerin altyapısını desteklemeye başladık. Bunları da önümüzdeki günlerde açıklayacağız” diyerek yeni dönem planlarını aktardı.

Bu habere http://www.btnet.com.tr/wps/portal/bilisim/yazilim/haberler/detay?wcm.haberId=btnethaber_1238163819272 adresinden ulaşabilirsiniz.

Comments are closed.