25. Kristal Elma Yaratıcılık Festivali’nde 1V1Y.com’a İki Ödül Birden

2 PRIZES TO 1V1Y.COM IN 25. CRYSTAL APPLE CREATIVITIY FESTIVAL

1V1Y.com, whose technology and e-commerce strategy consultant is Inventures since its establishment, is deemed worthy of a Crystal Apple in terms of The Best Website and a Silver Apple in terms of The Best Digital Campaign.

Taking a start in the previous November, thanks to their success in their advertising campaign broadcasted during the season with the fashionparty microsite, 1V1Y.com won the prizes of The Best Website and The Best Digital Campaign.

Inveon is one of the partners of 1V1Y.com , that has growth more than three times in the first quarter of 2013 and has more than 2,5 million members; in other words, Once Upon A Time, has also won two prizes in the most prestigious web prize contest FWA (Favorite Website Awards) which is the first time in Turkey.

25. Kristal Elma Yaratıcılık Festivali’nde 1V1Y.com’a İki Ödül Birden

Inventures’ın, kuruluşundan itibaren, teknoloji ve e-ticaret strateji danışmanı olduğu 1V1Y.com, 25. Kristal Elma’da En İyi Websitesi dalında Kristal Elma ve En iyi Dijital Kampanya dalında Gümüş Elma ödüllerine layık görüldü.

Geçtiğimiz Kasım ayında başlamış olan, tüm sezon boyunca modapartisi mikrositesiyle yayında kalan reklam kampanyasındaki başarılarıyla 1V1Y.com, En İyi Websitesi dalında ve En iyi Dijital Kampanya dalında ödülleri kazandı.

2013 yılının ilk çeyreğinde 3 kattan fazla büyüyen, 2,5 milyondan fazla üyesi bulunan Inveon’un ortakları arasında yer aldı 1V1Y.com, nam-ı diğer Bir Varmış Bir Yokmuş, daha önce de dünyanın en prestijli web ödülü olan FWA (Favorite Website Awards)’da iki ödül kazanarak bu alanda ödül alan ilk Türk e-ticaret sitesi olmuştu.

Comments are closed.